Lista aktualności Lista aktualności

ROWEREM NA SZLAKU BOBRA

PODSUMOWANIE RAJDU ROWEROWEGO

Już po raz trzeci rodziny ze Skwierzyny i okolic wzięły udział w rajdzie rowerowym „Na Szlaku Bobra”. Był to rajd tylko z nazwy, bo w imprezie liczyły się wspólna zabawa i rekreacja na świeżym powietrzu. Tegoroczna edycja odbyła się ze 100% frekwencją uczestników. To duży sukces, w dobie pandemicznych obostrzeń. Fakt ten tylko utwierdził nas w przekonaniu, że organizacja wydarzenia, mimo początkowych obaw, była dobrą decyzją.

Tradycyjnie, rajdowcy podążali ścieżką edukacyjną „Szlakiem bobrów”. Po drodze musieli uzupełniać kartę zadań, czytając treści zamieszczone na tablicach edukacyjnych oraz wykonując przygotowane po trasie punkty sprawnościowe. Było wiele śmiechu oraz wzajemnego dopingowania się. Niektórzy zawodnicy postawili sobie za cel możliwie szybkie pokonanie trasy, imponując osiąganym czasem przejazdu. Na mecie na każdego uczestnika czekał medal. Wśród załóg, które dostarczyły prawidłowo uzupełnioną kartę zadań, rozlosowano nagrody.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo

Imprezę zorganizowało Nadleśnictwo wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Skwierzynie. Życzymy sobie powtórzenia sukcesu organizacyjnego imprezy przy kolejnej edycji.

 

 

Tekst: M. Hałuszczak

 

Pełną galerię zdjęć z Rajdu znajdą państwo w zasobie udostępnionym w tym linku