Lista aktualności Lista aktualności

DROBNE MATERIAŁY DLA GŁODNYCH WIEDZY PRZEDSZKOLAKÓW

MALUCHY ZAINSPIROWANE DO DZIAŁANIA

Pandemia wymusza wprowadzenie zmian w naszym codziennym życiu i wymaga dostosowania się do nowej rzeczywistości. W niełatwych czasach trudno odnaleźć się również dzieciom, też tym najmłodszym.

Z przyczyn ciągłego niebezpieczeństwa, jakie stanowi choroba COVID-19, wielu odbiorców oferty edukacyjnej przygotowanej przez naszą jednostkę nie może z niej skorzystać. Bezpośrednie kontakty są niewskazane, a zajęcia on-line w młodszych grupach wiekowych nie wygrają z ich ekspresją i pokładami niespożytej energii. Dlatego zdecydowaliśmy się wspomóc Klubik Dziecięcy ze Skwierzyny w kreatywne materiały, które pomogą w przeprowadzeniu zajęć, zainspirują do zabaw, zmotywują do działania, będą okazją do przeprowadzenia pogadanek o tematyce leśnej i przyrodniczej. W odpowiedzi otrzymaliśmy kilka uroczych zdjęć i miłe słowo podziękowania. Widać na fotografiach efekt prac najmłodszych, ale przede wszystkim ich wielką radość z otrzymanych książeczek, kolorowanek, drobnych upominków.

Pozostaje nam życzyć sobie więcej takich momentów oraz żyć nadzieją, że już niebawem bezpośrednio spotkamy się ze spragnionymi wiedzy i kontaktu z leśnikami dziećmi i dorosłymi.

 

Tekst: M. Hałuszczak