Asset Publisher Asset Publisher

PO BIEGU ZA WIOSNĄ

PODSUMOWANIE WYDARZENIA SPORTOWEGO

Za nami już czwarta odsłona biegu „W pogoni za wiosną”. Wydarzenie sportowe organizowane jest w pierwszych tygodniach wiosny przez Gminę Deszczno oraz Nadleśnictwo Skwierzyna. Uczestnicy niezmiennie rywalizują na przygotowanej trasie, pokonując lasy wokół malowniczego jeziora Glinik. Tym razem uległ zmianie dystans biegu; został on zwiększony do 16 km.

W niedzielę 14 kwietnia 2024 r. na starcie ostatecznie zameldowało się 54 zawodników. Wydłużona pętla pozwoliła im na podziwianie dwóch przyrodniczych perełek tej okolicy, czyli wspomnianego jeziora Glinik oraz okazałego pomnika przyrody o nazwie „Trzy Dęby”.

W Klasyfikacji OPEN Kobiet najlepsza okazała się Sandra Nowak z Zielonej Góry. To kolejne zwycięstwo tej zawodniczki w naszych zawodach. Jako druga na mecie zameldowała się Aleksandra Kazubowska. Podium zamknęła Anna Mazur. Obie zawodniczki pochodzą z Gorzowa Wlkp. Najszybsza biegaczka pojawiła się na mecie z czasem 1:05:30 min.

W rywalizacji OPEN Mężczyzn zwyciężył Michał Hulewicz z Gorzowa Wlkp. tuż za nim linię mety przekroczyli kolejno Jacek Stadnik z Zielonej Góry oraz Marcin Galant z Gorzowa Wlkp. Najszybszy zawodnik ukończył tegoroczną trasę w czasie 56:07 min.

K50 – Lucyna Poznańska

W kategorii „Najszybszy w Gminie Deszczno” triumfował Krzysztof Napieralski z Deszcza, a „Najszybszą w Gminie Deszczno” okazała się Magdalena Kaczmarek z Osiedla Poznańskiego.

Z „Leśników” najszybciej pobiegł Piotr Pawlak z Nadleśnictwa Międzyrzecz, a najszybsza okazała się reprezentantka Nadleśnictwa Międzychód – Paulina Miśków.

Biegacze zwracali uwagę na wymagającą trasę o urozmaiconej nawierzchni, w której dominują piasek oraz… korzenie drzew. Jednocześnie wydłużenie i poprowadzenie trasy w ciekawych przyrodniczo miejscach lasów, zostało pozytywnie odebrane przez zawodników. W tym roku swobodne bieganie utrudniał tylko mocny wiatr, który towarzyszył zawodom przez cały dzień. Warto zauważyć, że wydarzenia podobnego typu organizowane są również w innych jednostkach Lasów Państwowych, jak np. biegi w Nadleśnictwie Bogdaniec i Kłodawa w okresie wakacyjnym.

Tekst: M. Hałuszczak