Asset Publisher Asset Publisher

PO BIEGU W POSZUKIWANIU WIOSNY

PODSUMOWANIE RYWALIZACJI BIEGACZY

W trzeciej edycji biegu „W pogoni za wiosną” udział wzięło 108 zawodników. Śmiałkowie mieli do pokonania dwie pętle wokół jeziora Glinik. Miejsca urokliwego i jednocześnie bardzo wymagającego.

W klasyfikacji OPEN Kobiet najlepsza okazała się Sandra Nowak z Zielonej Góry. Jako druga na mecie zameldowała się Wioletta Kuczyńska. Podium zamknęła Katarzyna Ślusarczyk. Najszybsza biegaczka pojawiła się na mecie z czasem 51:44 min.

W klasyfikacji OPEN Mężczyzn zwyciężył Paweł Murawski ze Szczecina. Tuż za nim uplasował się Marcin Zagórny z Radnicy. Jako trzeci na linię mety wbiegł Michał Hulewicz z Gorzowa Wielkopolskiego. Najszybszy zawodnik ukończył trasę w czasie 45:18 min.

K50 – Gabriela Muszyńska

W kategorii „Najszybszy…” oraz „Najszybsza w Gminie Deszczno” zrobiło się rodzinnie, ponieważ wygrali Weronika i Michał Leszczyńscy z Deszczna.

Z „Leśników” najszybciej pobiegł Arkadiusz Ciesielski z Nadleśnictwa Międzychód, a najszybszą okazała się reprezentantka naszej jednostki – Katarzyna Karnacz.

Wśród uczestników słychać było głosy zadowolenia oraz słowa uznania dla organizatorów. Pozytywnie przyjęto też małą zmianę przebiegu trasy, aby dać szansę biegaczom jeszcze lepiej podziwiać malownicze jezioro. Impreza organizowana wspólnie przez Gminę Deszczno i Nadleśnictwo Skwierzyna ma już swoją lokalną renomę, a nawet stałych bywalców. Już teraz zapraszamy na przyszłoroczną edycję.

Tekst: M. Hałuszczak