Lista aktualności Lista aktualności

JAK WYGLĄDAŁO XVII ŚWIĘTO PODGRZYBKA?

W TYM ROKU ŚWIĘTOWALIŚMY BEZ GRZYBÓW

XVII edycja Święta Podgrzybka odbyła się w Świniarach 08.09.2018 r. W tym roku imprezę połączono z obchodami Gminnych Dożynek. Wspólne święto społeczności związanej z Puszczą Notecką rozpoczęło się od Międzyszkolnych Zawodów Sportowych BOLETUS 2018, czyli zmagań młodzieży w konkurencjach sportowych i teście wiedzy o Puszczy.

Wydarzenie oficjalnie otworzyli sygnaliści myśliwscy i przemowy gospodarzy Święta: Gmin Międzychód i Skwierzyna oraz Nadleśnictwa Skwierzyna. Dzień obfitował w wiele atrakcji: Turniej Miast, leśne konkursy dla dzieci, pokaz samolotu gaśniczego, konkurencje z udziałem drwali. Stoiska przygotowane przez Lasy Państwowe kusiły różnorodnością: klimatycznymi pejzażami, aromatem kawy z żołędzi, promocją aplikacji mobilnej „Puszcza Notecka”. Dzień zakończył się koncertem oraz zabawą taneczną do późnych godzin nocnych.

Niestety, tegoroczna aura nie pozwoliła na świętowanie z podgrzybkami i innymi darami runa leśnego. Dziękujemy wszystkim przybyłym Gościom oraz uczestnikom Święta Podgrzybka. Impreza ta cieszy się Państwa niezmiennym zainteresowaniem.

Relacja TVP ze święta podgrzybka dostępna tutaj,. 

 

 

 

Tekst: Maciej Hałuszczak